Fitomer Relax Paketi
Fitomer Relax Paketi

Fitomer Relax Paketi

Marka : Fitomer
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺93,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺84,15(KDV Dahil)
:

Sarı Kantaron Yağı,

Sarı kantaron, geleneksel tıpta uzun yıllardan beri kullanılmaktadır.

Sarı kantaron yağı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, sarı kantaron ilk olarak çiçeklenme döneminde toprak üstü kısımlarında yer alan arı kantaron çiçeklerinin toplanıp bitki kurutma odalarında, ılık hava ile zaman yitirmeden kurutulur. Ardından maserasyon yöntemiyle uygun koşullarda zeytinyağında sarı kantaron çiçekleri bekletildikten sonra hiçbir koruyucuya gerek olmadan koyu renk şişelerde muhafaza edilir.

Sarı kantaron yağı, Özellikle ciltte oluşan yara, güneş yanığı, cilt yanığı, morarma gibi problemlerin giderilmesinin yanında ciltte oluşan enfeksiyonların iyileşmesinde tedaviye destek olur. Sarı kantaron yağı hekim önerdiği şekilde tüketilirse sindirim sorunlarının çözümüne destek olabilir. 

Sarı Kantaron Yağı İçeriğinde,

Sarı kantaron yağında, flavonoid bileşikleri, floroglusinollerden hiperforin, adhiperforin ve furohiperforin bulunmaktadır.

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarı kantaron yağı, hekiminizin veya eczacınızın uygun gördüğü ölçek ve zamanda diliminde içilerek tüketilmelidir.

Tercihe bağlı olarak yine hekiminizin ya da eczacınızın uygun gördüğü ölçeklerde yemek ve salatalara ilave edebilirsiniz.

Aynı zamanda masaj yoluyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Sarı Kantaron Yağı Günlük Kullanım Miktarı Ne Kadardır?

Günde 3 ölçek tüketebilirsiniz.

Sarı Kantaron Yağı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Sarı kantaron yağı, tedaviyi destekleyen bitkisel üründür.

Kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim ya da eczacı gözetiminde bitkisel ürünleri tüketmesi önerilmektedir.

Kullanıma bağlı olarak sarı kantaron yağı zararları oluşumunu engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize veya eczacınıza danışarak sarı kantaron yağı kullanın.

 

Melisalı Çay,

Fitomer melisalı çay gün içinde kullanıldığında sakinleşmenize yardımcı olur. Yoğun bir günün ardından tüketildiğinde ise rahatlamanızı ve güzel bir uykuya dalmanızı destekler.

Melisalı çay aynı zamanda beden değil ruh sağlığına da rahatlatıcı etkiler göstermektedir.

Melisalı Çay İçinde Bulunan Bitkiler :

Melisa yaprağı

Sarı kantaron

Portakal kabuğu

Lavanta çiçeği

Melisalı Çay Kullanım Şekli:

1 tatlı kaşığı melisalı çay karışımını cam bir demlik ya da kupaya koyunuz. Üzerine 1 su bardağı kaynar suyu ilave ediniz. 3- 4 dakika demledikten sonra çayınızı süzerek içebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak limon ya da bal ilave edebilirsiniz.

Melisalı Çay Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Melisalı çay tedaviyi destekleyen bitkisel üründür.

Kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim ya da eczacı gözetiminde Melisalı çay tüketmesi önerilmektedir.

Melisalı çay Kullanımına bağlı olarak oluşabilecek zararları engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize veya eczacınıza danışarak melisalı çayı kullanın.

 

"Fitomer" bir Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi bünyesinde bir marka olup, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi tarafından üretilen ve satışı gerçekleştirilen ürünlerimizden elde edilecek olan gelirle, araştırma-geliştirme ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlanacaktır.