Hindistan Cevizi Yağı 100 ml
Hindistan Cevizi Yağı 100 ml

Hindistan Cevizi Yağı 100 ml

Marka : Fitomer
Fiyat : ₺119,00(KDV Dahil)
:

 

Hindistan Cevizi Yağı,

Hindistan Cevizi Yağı, tüm ürünlerimizde olduğu gibi Hindistan Cevizi Yağı da katkısız, koruyucusuz, renklendiricisiz, %100 doğaldır.

Hindistan cevizi yağı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, Hindistan Cevizi Yağı, tropik bölgelerde yetişen hindistan cevizi meyvesinin içindeki beyaz etli bölümünün kurutulması ve soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağdır.

Hindistan cevizi yağı faydaları incelendiğinde ise, Hindistan cevizi yağı hem antioksidan hem de antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Hindistan cevizi yağında bulunan faydalı yağ asitleri sindirime yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı İçeriğinde,

Hindistan cevizi yağının %40 kadarını anne sütünde bulunan Laurik asit oluşturur, bu asitin vücutta işlenmesiyle bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklar ve virüslerle mücadele yeteneği gelişir. Eğer kalp ve damar sağlığı riski bulunmuyorsa ve aşırı tüketilmiyorsa Hindistan cevizi yağının sakıncası yoktur.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı, bir miktar pamuğa sürerek durulamaya gerek olmadan cildinize direk sürebilirsiniz. Cildiniz hem temiz hem nemli kalacaktır. Yağı elinizde ovuşturarak duş öncesi saçlarınıza sürebilirsiniz, saçlarınız yumuşak ve parlak olacaktır. Katı haldeki Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyicisi ve dudak bakımı olarak kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ciltte bariyer işlevini artırarak cildi korumaktadır. Cildin doğal nemini korumasına yardım eder. Kuru hasar görmüş ve yıpranmış saçlarınız için besleyici ve onarıcı doğal bakım yağı olarak kullanabilirsiniz. Ayıca, sıvı yağ ve tereyağı kullandığınız çoğu tarifte kullanabilirsiniz. Sıvı yağ kullanmanız gereken tariflerde Hindistan cevizi yağını hafifçe eritip ekleyebilirsiniz. Kek ve pastalarınızda nefis bir tat ve kıvam verecektir.

 

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı tedaviyi destekleyen bitkisel üründür.

kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim ya da eczacı gözetiminde Hindistan cevizi yağı tüketmesi önerilmektedir.

Kullanıma bağlı olarak hindistan cevizi yağı zararları oluşumunu engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize veya eczacınıza danışarak hindistan cevizi yağı kullanın.

 

"Fitomer" bir Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi bünyesinde bir marka olup, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi tarafından üretilen ve satışı gerçekleştirilen ürünlerimizden elde edilecek olan gelirle, araştırma-geliştirme ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlanacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR