Sarı Kantaron Yağı 100 ml
Sarı Kantaron Yağı 100 ml
Sarı Kantaron Yağı 100 ml

Sarı Kantaron Yağı 100 ml

Marka : Fitomer
Fiyat : ₺149,00(KDV Dahil)
:

Sarı Kantaron Yağı,

Sarı kantaron, geleneksel tıpta uzun yıllardan beri kullanılmaktadır.

Sarı kantaron yağı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, sarı kantaron ilk olarak çiçeklenme döneminde toprak üstü kısımlarında yer alan arı kantaron çiçeklerinin toplanıp bitki kurutma odalarında, ılık hava ile zaman yitirmeden kurutulur. Ardından maserasyon yöntemiyle uygun koşullarda zeytinyağında sarı kantaron çiçekleri bekletildikten sonra hiçbir koruyucuya gerek olmadan koyu renk şişelerde muhafaza edilir.

Sarı kantaron yağı, Özellikle ciltte oluşan yara, güneş yanığı, cilt yanığı, morarma gibi problemlerin giderilmesinin yanında ciltte oluşan enfeksiyonların iyileşmesinde tedaviye destek olur. Sarı kantaron yağı hekim önerdiği şekilde tüketilirse sindirim sorunlarının çözümüne destek olabilir. 

Sarı Kantaron Yağı İçeriğinde,

Sarı kantaron yağında, flavonoid bileşikleri, floroglusinollerden hiperforin, adhiperforin ve furohiperforin bulunmaktadır.

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarı kantaron yağı, hekiminizin veya eczacınızın uygun gördüğü ölçek ve zamanda diliminde içilerek tüketilmelidir.

Tercihe bağlı olarak yine hekiminizin ya da eczacınızın uygun gördüğü ölçeklerde yemek ve salatalara ilave edebilirsiniz.

Aynı zamanda masaj yoluyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Sarı Kantaron Yağı Günlük Kullanım Miktarı Ne Kadardır?

Günde 3 ölçek tüketebilirsiniz.

Sarı Kantaron Yağı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Sarı kantaron yağı, tedaviyi destekleyen bitkisel üründür.

Kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim ya da eczacı gözetiminde bitkisel ürünleri tüketmesi önerilmektedir.

Kullanıma bağlı olarak sarı kantaron yağı zararları oluşumunu engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize veya eczacınıza danışarak sarı kantaron yağı kullanın.

 

"Fitomer" bir Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi bünyesinde bir marka olup, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi tarafından üretilen ve satışı gerçekleştirilen ürünlerimizden elde edilecek olan gelirle, araştırma-geliştirme ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlanacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR