Susam Yağı 100 ml
Susam Yağı 100 ml
Susam Yağı 100 ml

Susam Yağı 100 ml

Marka : Fitomer
Fiyat : ₺139,00(KDV Dahil)
:

Susam Yağı,

Mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz susam tohumu yiyeceklerimize lezzet katarken sağlığımız için de susam yağı olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır.

Susam yağı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, susam bitkisinin içindeki tohumların kabuklarından ayrıştırılarak soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen bitkisel sıvı yağdır.

Susam yağı faydaları, saç, cilt, kemik ve diş sağlığını desteklerken aynı zamanda güzellik ve şifa kaynağı olarak da halk arasında önemli bir yere sahiptir.

Susam Yağı İçeriğinde,

Susam tohumlarından %55 oranında sabit yağ elde edilir. Aynı zamanda protein, koenzim Q10, sesamin ve sesaminol bulundurduğu için antioksidan görevi görmektedir.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağı, Hekiminizin ve eczacınızın uygun gördüğü ölçek ve zamanda diliminde içilerek tüketilmelidir.

Tercihe bağlı olarak yine susam yağı hekiminizin ya da eczacınızın uygun gördüğü ölçeklerde yemek ve salatalara ilave edilebilir.

Aynı zamanda susam yağı masaj yoluyla cildinize uygulanabilir.

Susam Yağı Günlük Kullanım Miktarı Ne Kadardır?

Günde 3 ölçek tüketebilirsiniz.

Susam Yağı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Susam yağı, tedaviyi destekleyen bitkisel üründür.

Kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim veya eczacı gözetiminde bitkisel ürünleri tüketmesi önerilmektedir.

Kullanıma bağlı olarak susam yağı zararları oluşumunu engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize ya da eczacınıza danışarak susam yağı kullanın.

"Fitomer" bir Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi bünyesinde bir marka olup, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi tarafından üretilen ve satışı gerçekleştirilen ürünlerimizden elde edilecek olan gelirle, araştırma-geliştirme ve eğitim faaliyetlerine katkı sağlanacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR