Siderimix 125ml
Siderimix 125ml

Siderimix 125ml

Marka : Fitomer
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
:

Siderimix, dağ çayı olarak bilinen Sideritis congesta türünden hazırlanan bitkisel bir formülasyon olarak (FİTOMER) Bezmialem Fitoterapi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nce üretilmektedir. TAGEM projesi kapsamında geliştirilmiştir.

 Sideritis türlerinin kullanımı; EMA (Avrupa İlaç Ajansı) tarafından Soğuk algınlığı ve buna bağlı öksürüğün giderilmesinde kullanılabileceği onaylanmıştır.

46 Tür ve toplam 54 taksonla yayılış gösteren Sideritis türleri ülkemizde % 80 endemizm oranıyla endemik cinslerimizin en başta gelenlerindendir ( Bkz. Bezm- Aktüel dergisi) ve bu cinsin iki seksiyonundan Empedoclia seksiyonuna dahil olması nedeniyle Türkiye bu seksiyonun dünyadaki gen merkezidir.

EMA tarafından onaylanan türleri Sideritis scardica Griseb, S. clandestina (Bory& Chaub), S. syriaca L., S. raeseri Boiss. & Heldr.) türlerinden S. clandestina hariç 3’ü Türkiye’de yetişmektedir. Fakat ülkemizde halk arasında daha çok S. congesta ve S. caesera türleri kullanılmaktadır.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından üretimi gerçekleştirilen Siderimix; Doğal bitki özlerinin karışımından elde edilmekte olup yüksek oranda Sideritis Congesta (Dağ Çayı) içermektedir.

Siderimix İçeriği:

  • Dağ çayı ekstresi (Sideritis congesta)
  • Zencefil rizom ekstresi (Zingiber officinale)
  • Ihlamur çiçek ekstresi (Tilia cordata)
  • Tarçın kabuk ekstresi (Cinnamomum zeylanicum)
  • Limon kabuk ekstresi

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalı?: Doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde en az 1 hafta kullanılmalıdır.

Gebelik ve emzirme sırasında kullanabilir mi?

Gebelik ve emzirme döneminden sonra doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Çocukların ulaşamayacağı, güneş görmeyen, oda sıcaklığında muhafaza ediniz

                   

Önerilen Kullanım Miktarları:

4-6 yaş: sabah ve akşam birer tatlı kaşığı

6-12 yaş: sabah ve akşam birer yemek kaşığı

 

12 yaş üzeri ve yetişkinlerde: sabah, öğle ve akşam birer yemek kaşığı